۱۵+۱

این را هم از سایت قلم‌انداز متعلق به دوست خوبم محمد صادقی می‌آورم که همِ خواندنی‌ست و هم‌خواندنی‌ست

معلوم نیست که اولین بار چه کسی بود که ابتکار زد و شر یک عالمه دعوا و مرافعه را از سر شهرداری‌ها کم کرد و با حک کردن یک پــلاک زیبـا و برازنده به شکل ((۱+۱۲))  هم صاحبان منــازل را راضی به نصب پــلاک کرد و هم مانع از بروز مشکلات روزافــزون برای مامورین شهرداری شد که درگیری دائمی را برای نصب پــلاک شماره ((۱۳)) گاهی تا مرز زد و خورد و قشون کشی پیش می‌رفتند. در هواپیماهای توپولف هم خودم دیـده بودم که ردیف ((۱۳)) وجود نداشت و لابد به همین دلیل عدم وجود ((نحسی)) سیزده بود که حوادث کمی هم داشت!
حالا با وجوداین همه متفکر و مبتکر ( که بعضی‌هاشان قرار است آبپاش بردارند و آسمان تهران راصفا بدهند) در تعجب هستم که چرا کسی دست به‌کارنمی‌شود که در تقویم‌ها، یک عدد خوشگل ((۱+۱۵)) بنویسد و خیلی ها را از نگرانی برهاند؟
به هرحال من تصور می‌کنم تا این عدد نسبتا منحوس و کاملا مشکوک ((۱۶)) در تقویم‌ها هست هرسال باز کسانی پیدا می‌شوند که بیایند و بگویند و بنویسند که:


روز دانشجو گرامی باد!

درباره Habib

متولد سال ۱۳۳۰ رشت استان گیلان- کسب لیسانس از دانشگاه ملی ایران- کوچ به ینگه دنیا سال ۱۳۶۵ و اقامت در کالیفرنیا-چاپ اولین کتاب شعر بنام (الف مثل باران) در سال ۱۳۸۴ در ایران توسط انتشارات شاعر امروز.
این نوشته در مقاله ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

نظرتان را ابراز کنید